‘Gerçek kadınlar’ın muhteşem dönüşü

Şimdi derin bir nefes almanın tam sırası. 0 beden kadınlar artık yeni ölçüleriyle yoktan var olmak için hazırlar. İşte, kiloların yeniden baştacı edilişinin hikayesi...

GÜZELLİK Hit: 2192 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2013 16:32
‘Gerçek kadınlar’ın muhteşem dönüşü
-A +A

Dünya sıfır beden kadınlara yavaş yavaş veda ediyor. Bu durumda tasarımcılar da içine girmeye çalıştığımız daracık kıyafetlerinden vazgeçmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Gerçek kadınlığa dönüşün öncüleri bugüne dek hep incecik silüetleriyle gözümüzün önüne gelen Lindsay Lohan, Keira Knightley, Nicole Richie ve Mischa Barton yerine seksi kıvrımlarıyla dikkat çeken Beyonce, Salma Hayek ve Monica Bellucci olacak. Zayıflık artık mutluluk getirmiyor “ Zayıfım mutluyum” söylemi bir süredir kadınların terminalojilerinden çıkmış görünüyor. Onun yerini kiloları giysilerle gizlemek almaya başladı. Yüksek topuklar ise kiloların gizlenmesinin en garantili yollarından biri.

Bugüne dek mutluluğu 0 bedende arayan, saatlerini ve enerjilerini fazla yağlarından kurtulmak için spor stüdyolarında geçiren bir de üstüne aç kalmaya zorlanan kadınlar! Artık kilolarınızla göğsünüzü gere gere gurur duyabilirsiniz. Çünkü beslenme uzmanlarının yıllardır yaptığı araştırma sonuçlarına göre düşük yağ seviyesinde yaşadığımız hayat, bir süre sonra ölçüsüz kilo alımlarına neden oluyor. Kısacası sürekli kilo vermek psikolojik baskının etkisiyle daha çok kilo aldırıyor. Ve bir araştırma sonucu daha; sürekli kilolarıyla haşır neşir olan kadınlar, diğer tüm kadınsal potansiyellerini geri plana atıyor. Oysa hayattan zevk almanın yolu enerji ve güç gerektiriyor. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları