Lekeler neden oluşur

Kadınların birçoğu, hiperpigmentasyonla savaşmak durumunda. Cilt lekelerinden kurtulmanın pek çok yolu var. Ancak bu kahverengi lekelere karşı ancak bazı uygulamalar tam anlamıyla çözüm oluyor.

SAĞLIK Hit: 1127 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2013 16:12
Lekeler neden oluşur
-A +A

Hangi yaş grubunda olursa olsun, kadınların ciltleriyle ilgili en büyük dertlerinden biri büyüklü küçüklü oluşan lekeler şüphesiz. Oysa dengeli ve pürüzsüz bir cilt aynı zamanda gençlik ve canlılık demek. Özellikle güneşin en fazla etkilediği bölgeler olan alın, yanaklar, üst dudak, omuzlar, dekolte ve ellerde ortaya çıkan pigment lekeleri cildi olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Bilim adamlarının bu konuda yaptığı araştırmalar henüz netlik kazanmış değil.

Şu anda bilinen belirli bölgelerde görülen koyu lekelerin fazla melanin salgısından oluştuğu yönünde. Bunun sorumluları arasında UV ışınlarının yanı sıra alınan hormonlar, stres ve yaşam tarzını saymak mümkün. Ancak herbirinin birbiriyle nasıl ilişkilendirileceği konusu henüz karanlık. Pigment lekeleri konusundaki çözümler arasında beyazlatıcı etkisi bulunan kremler, kimyasal peeling ve lazer uygulamaları var. Tabii tüm bu uygulamaların az ya da çok memnun edici tarafları olduğunu söylemeliyiz.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları