Nasıl bir düğün hayaliniz?

Evet, düğüne çok az kaldı. En iyisi sizin düğününüz olsun diye elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz.

İLİŞKİLER Hit: 2102 / Yorum: 0 / 14 Ocak 2014 18:33
Nasıl bir düğün hayaliniz?
-A +A

Peki ama ne yapmanız gerektiğini gerçekten biliyor musunuz? Four Seasons Bosphorus Otel’in Ziyaret Direktörü Yeşim İnsel ipuçları veriyor.

Düğün mekanı seçerken

Düğün mekanı seçerken en önemli şey ilk gördüğünüz anda mekana aşık olmanızdır. İnsanın mekana içinin ısınması, kendisini orada gelin ve damat olarak ilk danslarını yaparken hayal etmesi, bir mekana karar vermede önemli bir kriterdir. Yeter ki beğenin, masal gibi bir düğünü yaratmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Kararsız mı kaldınız?

Birden fazla mekanı sevdiniz ve karar vermekte zorlanıyorsanız, kendinize bir önem sırası yapın. Bu listeyi yaparken “Bu düğünden sonra davetlilerin ne hatırlamasını istiyorum” sorusuna yanıt arayın. Yanıtınız “En güzel yemekleri yemek, en harika şarapları içmek” de olabilir, “Gece boyu hiç oturmadan dans etmek” ya da “Prestijli bir mekanın büyüsünü yaşamak” da… Sorularınıza vereceğiniz yanıtlar sizi doğru mekan seçimine yönlendirecektir.

Kişi sayısı – düğün konsepti ilişkisi

100 kişilik, 300 ya da 500 kişilik düğünlerin birbirinden ne gibi farkı olabilir diye sorabilirsiniz… Unutmayın her ailenin bir hikayesi vardır ve düğününüz de bu hikayenin devamının yazıldığı bir andır. Ancak unutmamanız gereken nokta, 100 kişilik düğündeki samimiyeti 800 kişilik düğünde bulamayabilirsiniz. Kişi sayısı arttıkça misafirlerinizle geçireceğiniz zaman azalır. Bununla birlikte Türk olmanın verdiği konukseverlik nedeniyle tanıdık herkesi bu özel güne davet etmekten kendinizi alamayabilirsiniz. Deneyimlerimizden arta kalan, sevdiklerinizle birlikte olduktan sonra kişi sayısının pek de önemli olmadığıdır.

Mekan süslemesi

Mekan süslemesinde kişisel beğeninizi mekana aktarabilirsiniz. Unutmayın mekandaki genel dekorasyondan çiçek düzenlemesine pek çok şey süslemenin bir parçasıdır. Altın kural, belki de aynı mekana defalarca gelmiş olan misafirin, adımını atar atmaz, sizin düğününüzde olduğunu hissetmesidir.

Tarihi mekanların artısı – eksisi

Tarihi olaya tanıklık etmiş mekanlar, pek çok kişi için “dream come true / rüyaların gerçekleştiği” düğün mekanlarıdır. Süsleme ve dekorasyon konusunda kimi tarihi mekanlar sizi zorlasa da büyüsü bambaşka bir etki bırakabilir.

En hassas olunan noktalar

Akdenizli kanımızdan olsa gerek Türk insanı açık mekanları ve deniz manzarasını çok seviyor. Açık havada bir düğün düşleyenler için mekanın büyüklüğü, manzarası, konumu en önemli detayların başında gelir.

Önerim


En güzel düğünlerin sıralamasını yaptığımda gözlemlediğim tmel unsur, kişiye özel servislerin verildiği, gelin ve damadın rahatlaması için kendilerine sunulan hizmetlerin özenle seçilmiş olduğu düğünlerdir. Tekrar ediyorum kendinize soracağınız “Bu düğünde en çok neyin unutulmaz olmasını istiyorum?” sorusunun cevabı size pek çok konuda ışık verecektir.

Kaynak: Perfect Wedding
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları