Sıkı ve fit kalçalar

sıkı ve fit görünmesi önemli

GÜZELLİK Hit: 2556 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2013 16:16
Sıkı ve fit kalçalar
-A +A

Fazla büyük, fazla düz, fazla selülitli. Her iki kadından biri kalçalarından dolayı mutsuzluk yaşıyor. Üstelik yaz aylarında bu mutsuzluk ikiye katlanıyor. 60’ların Twigy stili dar kalçaları çoktandır yerini daha belirgin kalçalara bırakmış durumda. Öncülüğünü de Jennifer Lopez ya da Beyonce Knowles gibi ünlü yıldızlar yapıyor. Ve iri kalçalarla da güzel görünmenin mümkün olduğunu gözler önüne seriyorlar. Dolayısıyla kalçaların iri, dar, elma ya da armut tipinde olmasından çok formda olması önem taşıyor.

Adım 1 BAKIM: Pürüzsüz, sıkı ve kadife gibi bir cilde sahip olması için kremlerle düzenli olarak bakımını yapmak şart.

Adım 2 SPOR: Her ne kadar kadınlar zayıf bir bağ dokusuna ve fazla yağ hücrelerine sahip olsalar da, oldukça güçlü kaslara sahipler. Üstelik egzersizle çok daha güçlü olmalarını sağlayabiliyorlar.

MÜKEMMEL POZİSYON

Egzersiz 1: Yere yatın ve elleri omuz genişliğinde iki yana açın. Bir bacağınızı yerden 90 derece oluşturacak şekilde göğsünüze doğru kaldırın. Diğerini ise yerde gergin bir şekilde tutun. Şimdi bacakları değiştirin. Yerdeki bacağınızı 90 derece yukarı kaldırın diğeri gergin bir şekilde yerde dursun. Aynı hareketi yeni başlıyorsanız, 10 kez, düzenli egzersiz yapıyorsanız, 25 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2: Ayaklarınızı omuz hizasında açarak dik durun. Ayak parmaklarınız dışarıyı göstersin. Ağırlığınızı topuklarınıza verin. Şimdi dizleriniz diki yana açık olacak şekilde çömelin, artık ağırlığınız topuklar yerine ayak parmaklarınızda. Aynı hareketi 25 kez tekrarlayın. Egzersiz 3: Ayaklarınızı omuz hizasında açarak dik durun. Ellerinizin belinizde olsun. Sol bacağı çapraz bir şekilde sağ bacağın önüne koyun ve bu sırada dizlerinizi bükün. Kısa bir süre bu pozisyonda kalın. Aynı hareketi şimdi sağ bacağınızla tekrarlayın. Tüm hareketi her bacak için 25 kez tekrarlayın.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları