Yıpranan cildinizi canlandırın

Yazın bronzlaşan tenimiz ışıltılı bir görünüm kazanıyor. Ancak bu ışıltılı görünüm yerini bir süre sonra kurumuş, pul pul dökülen bir deriye bırakıyor

GÜZELLİK Hit: 1887 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2013 16:01
Yıpranan cildinizi canlandırın
-A +A

Kahverengi lekeler, kızarıklıklar ve kalıcı damar genişlemesi de güneşlenme sonucunda ortaya çıkan diğer değişiklikler. Tüm bunların yanı sıra yoğun güneş erken yaşlanma, kırışıklık, sağlıksız bir cilt ve deri kanseri riskini de artırıyor. Yaz mevsiminin cildimizde ve saçlarımızda yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmak için bunları yapın...

Cildinize nem verin Sabah aksam yüzümüzü uygun temizleyici ile temizlemeliyiz. Yağlı ciltlerde jel, kuru ciltlerde köpük formunda temizleyici tercih edilebilir. Yüzümüz için deri tipine göre yağlanma yapmayacak fakat nemlendirecek ürünleri her yıkama sonrası mutlaka kullanmalıyız. Kuruluk çok yoğun ise nem maskesi tercih edilebilir.

Derinizi canlandırın Sonbaharda üç haftalık periyotlarla uygulanacak meyve asitleri ile yapılan kimyasal peeling derimizin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Gece kremi olarak meyve asiti, retinoik asit içeren ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede derinin üst tabakası soyulurken kolajen oluşumu aktive edilmiş olur. Böylece cilt parlak pürüzsüz görünüme kavuşurken akne oluşumu da engellenmiş olur. Tatil haricinde yaz ve hatta kış aylarında günlük bakım kremini koruma faktörlü seçmek yapacağımız en temel korunma yöntemi olacaktır.

Vücudunuzun bakımını da ihmal etmeyin Yüz için geçerli olan her şey vücut cildi için de geçerlidir. Güneş ve tuzlu su cildin nemini kaybetmesine ve kurumasına yol açan başlıca etkenlerdir. Yazın sık sık duş almak, klor ve deniz suyu cildin lipid tabakasının uzaklaşmasına ve cildimizin kurumasına neden olmaktadır. Engellemek için yapılması gereken ise vücut nemlendiricisi kullanmayı asla ihmal etmemek. Fazla tahriş etmeden uygulanacak kese, peeling gibi işlemler de ölü derinin atılmasını sağlayacaktır. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları